Adela Szemczak

Jestem psycholożką i terapeutką Gestalt u progu zakończenia 4-letniego szkolenia w Szkole Gestalt w Warszawie. Pracuję pod stałą superwizją, a w swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym. Swoją wiedzę i doświadczenie poszerzam na warsztatach i szkoleniach, a także podczas treningów terapeutycznych.

Terapia jest dla mnie fascynującym i inspirującym spotkaniem z drugą osobą. Gestalt jest mi bliski poprzez holistyczne podejście, patrzenie na człowieka jako całość, na jego myśli, emocje, odczucia, a także ciało.
Wierzę, że każdy z nas ma wszystko, czego potrzebuje, aby wieść dobre, satysfakcjonujące życie, a terapia jest przestrzenią, która daje możliwość, aby to odkryć. To także bezpieczne miejsce do spotkania się z tym, co być może trudne, hamujące i bolesne - bez oceny, czy wartościowania. Wreszcie to także przestrzeń do tego, aby dostrzec i wzmocnić swoje zasoby i poszerzyć świadomość.
Co być może najważniejsze, terapia to przede wszystkim relacja, która daje możliwość zbliżenia się do samego siebie, przy towarzyszeniu tej drugiej osoby.

Wolny czas spędzam na macie, praktykując jogę, układam puzzle i czytam książki. Pochłania mnie tematyka związana z różnorodnością i równością, a także ta odnosząca się do bogactwa kulturowego, co zgłębiam podróżując. Częścią mojej historii jest także sport, który uprawiałam wyczynowo przez kilkanaście lat i który, jak sądzę, już na zawsze pozostanie znaczącym elementem mojej drogi.

Wspieram także Managerów i pracowników w otoczeniu biznesowym, będąc częścią różnorodnych zespołów HR, co jest drugą gałęzią mojej pracy zawodowej. Jestem także Trenerką Biznesu.

Wspieram osoby, które:
- Doświadczają trudności w życiu prywatnym lub zawodowym
- Chcą lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje
- Mierzą się z trudnościami w relacjach
- Chcą przyjrzeć się sobie swoim uczuciom, potrzebom i motywacjom
- Przeżywają trudności w radzeniu sobie ze stresem czy napięciem
- Doświadczają ważnej dla siebie zmiany życiowej
- Doświadczają obniżonego nastroju czy trudności związanych z lękiem

Zapraszam Cię niezależnie od Twojej tożsamości psychoseksualnej, pracuję również z osobami określającymi się jako nieheteronormatywne.

--------------------------------------------------

Jeśli chcesz umówić do mnie wizytę, kliknij poniższy guzik, wybierz spotkanie online lub stacjonarnie i zaznacz na wyświetlonej liście u góry strony moje imię i nazwisko (Adela Szemczak)

Wierzymy, że warto walczyć o dobre życie