Robert Stachelski

Jestem psychoterapeutą pracującym w nurcie Gestalt. Ukończyłem czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie posiadającej akredytację Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt (EAGT) oraz w Instytucie Integralnej Terapii Gestalt w Krakowie. Swoją wiedzę i doświadczenie uzupełniam cały czas na dodatkowych warsztatach i szkoleniach o bardzo różnorodnej tematyce związanej m.in. z: pracą z ciałem, modalnością borderline, zaburzeniem odżywiania, z modalnością narcystyczną i histeryczną, seksuologią w psychoterapii Gestalt, terapią par w nurcie EFT tj. terapii skoncentrowanej na emocjach i in.

Psychoterapia dla mnie to spotkanie dwojga ludzi w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji tego, co się dzieje.  W spotkaniu takim poprzez  zwracanie uwagi na to co jest przeżywane tu i teraz, tchnie się życie w proste zdarzenia i mobilizuje się klienta do potrzeby ekspresji i zrozumienia własnego „tu i teraz”. Ponieważ, jak pisał Kierkegaard w Dziennikach: „Chodzi o to, by odnaleźć prawdę, która będzie prawdziwa dla mnie. Po co mi prawda zimna i naga, obojętna wobec tego czy ją uznaję, czy nie.”

Przeszłe doświadczenia często tworzą nasz świat przypominający niewidzialny labirynt, w którym gubimy się bez wsparcia drugiej osoby, nie wiedząc dlaczego chodzimy ciągle po tych samych ścieżkach, które dawno przestały być nowe i przynoszące powiew życia. Terapia, dla mnie, jest po to, by bezpiecznie spróbować wejść na nowe ścieżki życia i doświadczyć je.

Moja droga do zawodu terapeuty była długa i wypełniona wieloma doświadczeniami. Ukończyłem wcześniej filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, studiowałem też historię sztuki na UW. Mam doświadczenie wielu lat pracy na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowej korporacji. Traktuję to wszystko jako zasób, który mnie wzbogaca w spotkaniu z klientem. Wolny czas spędzam podróżując mikrokamperem i czytając książki.

--------------------------------------------------

Jeśli chcesz umówić do mnie wizytę, kliknij poniższy guzik, wybierz spotkanie online lub stacjonarnie i zaznacz na wyświetlonej liście u góry strony moje imię i nazwisko (Robert Stachelski)

Wierzymy, że warto walczyć o dobre życie